Používáním našich webových stránek souhlasíte s používáním našich souborů cookie.

Koncerty

Naše koncerty jsou určeny publiku, které má rádo francouzskou kulturu jako celek. V našich intimně laděných hudebně poetických pořadech najdete nostalgii, romantiku i humor, příběhy a hlavně ovšem francouzské šansony zpívané v originále i s českými texty.

Pravidelné koncerty v Praze

Naše pravidelná vystoupení v pražských literárních kavárnách uvádějí publikum do atmosféry slavných pařížských kaváren "café-conc" minulého století.

Další koncerty v Praze

Koncerty určené pro širší publikum a větší prostory. Ať už mají formu divadelní hry nebo hudebně literárního pásma, vždy převažuje francouzský šanson.

Koncerty mimo Prahu

Vystoupení, jejichž téma upoutá i publikum, které se na francouzskou kulturu nespecializuje, ale chce se o ní něco nového dozvědět.

Eva Kriz-Lifková

Vykročila na svoji sólovou dráhu nejprve v Praze jako interpretka černošských spirituálů a gospelů ve skupinách Erastus a Spirituál kvintet. Láska k duchovní hudbě a mnohaleté studium zpěvu v Paříži jí umožnily sólově účinkovat ve Francii nejen v řadě oratorií a kantát, ale i v mnoha samostatných koncertech, věnovaných převážně renesanční a barokní hudbě.

Milan Dvořák

Patří právem mezi naše významné hudebníky širokého zaměření. Jako profesionální pianista hrál v mnoha orchestrech (např. Ferdinanda Havlíka), byl 25 let uměleckým vedoucím doprovodné skupiny Hany Hegerové, dlouhodobě spolupracuje s Evou Pilarovou a dalšími interprety.

Diskografie

Eva Kriz - Lifková
Život ve Francii mi umožnil postupně vstřebávat francouzskou hudební kulturu, zejména klasický šanson.

cs_CZ