Používáním našich webových stránek souhlasíte s používáním našich souborů cookie.

Eva Kriz – Lifková

Vykročila na svoji sólovou dráhu nejprve v Praze jako interpretka černošských spirituálů a gospelů ve skupinách Erastus a Spirituál kvintet. Láska k duchovní hudbě a mnohaleté studium zpěvu v Paříži jí umožnily sólově účinkovat ve Francii nejen v řadě oratorií a kantát, ale i v mnoha samostatných koncertech, věnovaných převážně renesanční a barokní hudbě.

Život ve Francii mi umožnil postupně vstřebávat francouzskou hudební kulturu, zejména klasický šanson.!

Po svém návratu do Prahy v roce 1989 působila jako členka vokálního sdružení sólistů Pražští madrigalisté a sólistka Bach collegia. Díky svému všestrannému hudebnímu talentu vystupuje úspěšně jako interpretka a autorka komponovaných hudebních pořadů věnovaných spirituálům a gospelům, španělským písním a v poslední době především francouzským šansonům. Kromě koncertní činnosti působila po dobu 25 let jako hudební pedagog na Francouzském lyceu v Praze, kde řídila rovněž dětský sbor a instrumentální soubor.

Za její pedagogickou práci a za šíření francouzské kultury v českých zemích jí byl francouzským ministerstvem kultury v r. 2017 udělen Rytířský řád akademické palmy (Ordre des Palmes académiques).

cs_CZ