Eva Kriz - Lifková

Život ve Francii mi umožnil postupně vstřebávat francouzskou hudební kulturu, zejména klasický šanson. 

Jste zde: Domů \ Domů \ Milan Dvořák

Milan Dvořák

Patří právem mezi naše významné hudebníky širokého zaměření. Jako profesionální pianista hrál v mnoha orchestrech (např. Ferdinanda Havlíka), byl 25 let uměleckým vedoucím doprovodné skupiny Hany Hegerové, dlouhodobě spolupracuje s Evou Pilarovou a dalšími interprety. Nahrál několik set snímků pro ČT, Český rozhlas, Supraphon a Panton. Působil jako profesor kompozice na Ježkově konzervatoři v Praze a je členem Swing kvintetu Praha. Jako hudební skladatel se uplatňuje v mnoha oborech: šansony a písně, jazzové klavírní etudy, muzikály a filmová hudba.

Grâce à ses multiples activités liées à la musique, Milan Dvořák occupe une place d’honneur sur la scène musicale tchèque. Pianiste professionnel, il a joué dans de nombreux orchestres (l’orchestre de Ferdinand Havlík, entre autre) et a été pendant 25 ans le directeur artistique de l’orchestre d’accompagnement de Hana Hegerová. Depuis de nombreuses années, il collabore notamment avec les chanteuses Eva Pilarová, Eva Svobodová et Jitka Zelenková. Il a enregistré plusieurs centaines de morceaux pour les chaînes de télévision ČT, pour la radio Český Rozhlas et pour les maisons de disque Supraphon et Panton. Parallèlement, il enseigne la composition au Conservatoire Ježkova (Ježkova Konservatoř) à Prague et est membre de la formation Swing Quartet Praha. C’est également un compositeur renomé dans plusieurs genres musicaux: la chanson, les études de jazz pour piano, les comédies musicales et les musiques de film.

 

 

Eva Kriz - Lifková

Vykročila na svoji sólovou dráhu nejprve v Praze jako interpretka černošských spirituálů a gospelů ve skupinách Erastus a Spirituál kvintet. Láska k duchovní hudbě a mnohaleté studium zpěvu v Paříži jí umožnily sólově účinkovat ve Francii číst dál.

Kontakt

  • Francouzské lyceum, Drtinova 7 Praha 5 , 150 00
  • +420 603 750 857