Eva Kriz - Lifková

Život ve Francii mi umožnil postupně vstřebávat francouzskou hudební kulturu, zejména klasický šanson. 

Jste zde: Domů \ Domů \ Eva Kriz - Lifková

Eva Kriz - Lifková

Vykročila na svoji sólovou dráhu nejprve v Praze jako interpretka černošských spirituálů a gospelů ve skupinách Erastus a Spirituál kvintet. Láska k duchovní hudbě a mnohaleté studium zpěvu v Paříži jí umožnily sólově účinkovat ve Francii nejen v řadě oratorií a kantát, ale i v mnoha samostatných koncertech, věnovaných převážně renesanční a barokní hudbě.

 

Život ve Francii mi umožnil postupně vstřebávat francouzskou hudební kulturu, zejména klasický šanson. !

 

Po svém návratu do Prahy v roce 1989 působila jako členka vokálního sdružení sólistů Pražští madrigalisté a sólistka Bach collegia. Díky svému všestrannému hudebnímu talentu vystupuje úspěšně jako interpretka a autorka komponovaných hudebních pořadů věnovaných spirituálům a gospelům, španělským písním a v poslední době především francouzským šansonům. Kromě koncertní činnosti působí jako hudební pedagog na Francouzském lyceu v Praze, kde řídí rovněž dětský sbor a instrumentální soubor.

Eva Kriz-Lifková commence sa carrière à Prague tout d’abord en tant qu’interprète de negro-spirituals et de gospels dans les formations Erastus et Spiritual Kvintet. Son amour pour la musique spirituelle et ses années d’études du chant à Paris lui permettent de chanter en tant que soliste dans de nombreux oratorios et cantates, mais également de donner des concerts individuels dédiés notamment à la musique baroque et à la musique de la Renaissance.

 

Installée en France pendant plus de 10 ans, elle a pu s’imprégner de la culture musicale française, tout en développant une prédilection pour la chanson française classique.!

 

A son retour à Prague en 1989, elle devient membre de la formation vocale de solistes Les Madrigalistes de Prague, ainsi que soliste de la formation Bach Collegium. Son talent musical aux multiples facettes l’amène à organiser de nombreux programmes musicaux consacrés aux negro-spirituals et aux gospels, aux chants espagnols et plus récemment à la chanson française. Elle est elle-même l’interprète principale de ses concerts, toujours très acclamés.
Outre sa carrière de chanteuse, Eva Kriz-Lifková est également professeur de musique au Lycée Français de Prague, où elle enseigne et dirige une chorale d´enfants.

 

 

 

Eva Kriz - Lifková

Vykročila na svoji sólovou dráhu nejprve v Praze jako interpretka černošských spirituálů a gospelů ve skupinách Erastus a Spirituál kvintet. Láska k duchovní hudbě a mnohaleté studium zpěvu v Paříži jí umožnily sólově účinkovat ve Francii číst dál.

Kontakt

  • Francouzské lyceum, Drtinova 7 Praha 5 , 150 00
  • +420 603 750 857